Aranżacje wnętrz, zdjecia i inspiracje oraz pomysły na urządzenie mieszkania. Galeria wnętrz i zdjęć aranżacji.

Jak wybrać kolor ścian? Znaczenie barw.

 

czerwone sciany   Czerwone kolory wnętrz – czerwony to kolor ognia – działa pobudzająco, podniecająco, wzmaga aktywność fizyczną, inspiruje, wprowadza w dobry nastrój. Optycznie zmniejsza pomieszczenie, silnie oddziałuje na przestrzeń. Dobrze sprawdza się w postaci plam kolorystycznych i mocnych akcentów we wnętrzu. Idealny do zastosowania w przedpokojach. Nie powinien być natomiast stosowany w pomieszczeniach, w których wymagana jest koncentracja. Wzmaga apetyt, dlatego też w krajach dalekiego wschodu, gdzie symbolika ma ogromne znaczenie, stosowany jest w restauracjach i jadalniach. 
aranżacje wnętrz: Klose   Niebieskie kolory ścian - niebieski przynosi uspokojenie i inspiruje. Jest jednak chłodny i nieprzytulny. Od błękitu nieba, poprzez wszystkie odcienie morza, aż do nasyconych szafirów, wpływa uspakajająco i nastraja do zadumy. Przy słabym świetle może wywoływać nastrój wyobcowania i melancholii. Przebywanie w niebieskich pomieszczeniach spowalnia puls, obniża ciśnienie krwi, uspokaja. Jego zaletą jest to, iż optycznie powiększa przestrzeń. Niewskazany w jadalniach i kuchni – uznany za kolor hamujący łaknienie. 
dekoracje wnętrz /okien/:Franc Gardiner   Fioletowe kolory pokoi – fiolet to kolor ekskluzywny i dostojny – łączy czerwień i błękit, korzystnie wpływa na układ nerwowy, stymuluje. U osób szczególnie wrażliwych może wywoływać stan przygnębienia i melancholii.
aranżacje wnętrz: Rasch   Różowy – połączenie czerwieni i bieli. Wyraża stałość, umiarkowanie, panowanie nad sobą. Kolor różowy w symbolice wschodu jest kwiatem lotosu, na zachodzie Wenus - sprawdza się w sypialniach.
dekoracje wnętrz: A.S. Creation   Żółty – kolor nauki, intelektu i optymizmu. Dobry do kuchni i jadalni. Jego odmiany sprawdzają się zwłaszcza we wnętrzach skierowanych na północ i wschód. Idealnie łączy się z czerwonym i pomarańczowym. Barwa słońca i piasku – przywołuje dobre wspomnienia, optymizm i radość. Odsuwa zmęczenie, delikatnie pobudza. Zbyt nasycony może drażnić. 
aranżacje wnętrz: Rasch   Brązowy i jego odcienie – pożądane w każdym wnętrzu, jednak najmniej w sypialni. Pomimo, że bywa ciemny powoduje, iż wnętrze staje się bardziej przytulne. Jest dobrym tłem dla kolorowych mebli, dywanów i tkanin. Ściany w kolorze brązowym dają wyrafinowany efekt; można urozmaicić kompozycje błękitnym, pomarańczowym, czerwonym. Beże i brązy – naturalne kolory ziemi, suchych traw, kawy, dojrzałych zbóż, drewna – symbolizują wiele znanych „od zawsze” rzeczy, dają poczucie solidności i ciepła. 
aranżacje wnętrz, zdjecia: DKM Impresja   Zielony – kolor spokoju, równowagi i skupienia. Odpręża, uspokaja, relaksuje. Idealny do gabinetów i bibliotek (stymuluje pamięć), łazienek, pomieszczeń medycznych (łagodzi objawy stresu), klatek schodowych i przedpokoi. Pośród kolorów zielonych istnieje blisko tysiąc odcieni rozpoznawalnych przez ludzkie oko – od pistacji, poprzez nasyconą zieleń traw, barwy malachitu, oliwki, drzew iglastych. Zieleń może być zarówno ciepła, jak i zimna. 
aranżacje wnętrz: Pratt&Lambert   Pomarańczowy – łączy zalety żółtego i czerwonego, wzmacnia psychikę, delikatnie pobudza. Według tantrycznej tradycji indyjskiej wzmaga popęd seksualny i zwiększa optymizm.
aranżacje wnętrz: Dekoral   Szary – wydobywa przedmioty o intensywnych barwach, jest dla nich doskonałym tłem. Niezastąpiona w zestawieniach z białym. Doskonale współgra z aluminium i stalą. Kojarzona z nowoczesnością, chłodnym stylem minimalistycznych wnętrz. Sprawdza się zwłaszcza w łazienkach, w których zastosowano białe płytki; doskonale harmonizuje z chromem armatury łazienkowej.
wnętrza inspiracje: Laufen   Czarny – niewielkie płaszczyzny czerni podkreślają intensywność sąsiadującej barwy. Zestawienia dwukolorowe – czerni z bielą oraz czerni z czernią na różnych rodzajach płaszczyzn – pozwalają uzyskiwać ciekawe efekty graficzne w postaci zebry, „dalmatyńczyka”, krowich łat. Czarno-białe rozwiązania sprawdzają się w łazienkach oraz w pokojach użytkowych. Czerń idealnie komponuje się z szarością.

 

 

TOP